wycieczka wirtualna

Samorząd Uczniowski

Przewodniczący: Mateusz Wójcik

Z-cy przewodniczącego:

Budynek A: Patryk Opoka
Budynek B: Karolina Pietras

Skarbnik:

Gabriela Zapała

Opiekunowie:

Budynek A: mgr Magdalena Miśkowiec-Olejarz, mgr Halina Stach
Budynek B: mgr Aneta Ptaszek

Budynek A

Sekcja Radiowęzłowa:
  • Małgorzata Król 
  • Grzegorz Cygal
  • Justyna Piwowarczyk
  • Marta Banach
  • Sara Sulima
  • Katarzyna Kuzar
  • Maciej Hojnor
  • Jan Pająk
  • Norbert Smoleń
Sekcja Kulturalna
    Kinga Małecka
  • Wiola jawor
  • Justyna Jelonek
  • Joanna Królik
  • Katarzyna Tokarz
  • Natalia Molek
  • Paulina Jędrzejek
  • Aleksandra Król
  • Agnieszka Setlak
  • Aleksandra Kopka
Sekcja Dziennikarsko-Kronikarska:
  • Patrycja Florek
  • Magdalena Jawor
Sekcja Dekoracyjna:
  • Aleksandra Ryż
  • Ewelina Ryż
  • Nina Król
  • Aleksandra Golonka
Sekcja Porządkowa:
  • Anna Florek
  • Alicja Wojcieszczak
  • Konrad Kocoń
  • Anna Syjud
  • Gabriela Klimek
  • Aneta Lach 
  • Agnieszka Sopata
  • Patrycja Pytel
  • Paweł Tabak
  • Jakub Wątroba
  • Dawid Mrożek
  • Paweł Włodarczyk
  • Kacper Gąsiorek

Samorząd uczniowski może przedstawiać Radzie Pedagogicznej i dyrektorowi szkoły wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły, w szczególności dotyczących realizacji podstawowych praw uczniów:

 

  • prawo zapoznania się z programem nauczania, jego treścią, celem i stawianymi wymaganiami,

  • prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu,

  • prawo do organizacji życia szkolnego,

  • prawo do redagowania i wydawania gazetki szkolnej,

  • prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej i rozrywkowej w porozumieniu z dyrektorem szkoły,

  • prawo wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna samorządu uczniowskiego,

  • wyrażać opinie w sprawach, z którymi zwróci się do niego dyrektor i Rada Pedagogiczna,

  • wyrażać opinię w prowadzonej przez dyrektora szkoły ocenie pracy nauczyciela zgodnie z pkt. 5 art. 6 a -Karty Nauczyciela.